Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube

Blog

Blog

Jakie są zalety cięcia płytek wodą?

Metodę cięcia płytek wodą można stosować do takich materiałów jak ceramika, gres, terakota czy kamień. Ta nowoczesne technologia polega na wycinaniu kształtów w różnych tworzywach przy użyciu wysokiego ciśnienia wody. Daje to niezwykłe efekty, co przekłada się na rosnąca popularność tej metody. Jakie wynikają z niej korzyści?

Czytaj dalej

WaterJet – kiedy zdecydować się na cięcie wodą?

WaterJet, czyli cięcie wodą, sprawdza się w przypadku ceramiki, gresu, metalu, szkła, kamienia, gumy i wielu innych tworzyw sztucznych. Niekiedy ta innowacyjna technologia daje znacznie lepsze efekty niż metody tradycyjne– w artykule wyjaśniamy, kiedy i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Czytaj dalej

Granit – do jakich wnętrz pasuje?

Granit oczarowuje niepowtarzalnym wyglądem. Kojarzy się z elegancją i nadaje przestrzeni wyjątkowego klimatu. Czy sprawdzi się równie dobrze zarówno we wnętrzu skandynawskim, jak i glamour? Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na granit.

Czytaj dalej

Jaki blat kuchenny wybrać – granitowy czy marmurowy?

Solidność, wytrzymałość, łatwość w czyszczeniu i estetyczny design – tego oczekujemy od blatów kuchennych. Materiałem, który spełnia wszystkie te warunki, jest naturalny kamień. Który jednak – granitowy czy marmurowy blat – będzie lepszym wyborem? W artykule prezentujemy zalety i wady każdego z tych rozwiązań.

Czytaj dalej

Jak czyścić i pielęgnować schody granitowe?

Schody granitowe sprawdzają się zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Zachwycają estetycznym designem i wysoką odpornością na uszkodzenia. Aby jednak jak najdłużej zachowały swoje właściwości i nieskazitelny wygląd, trzeba właściwie je pielęgnować. W artykule wyjaśniamy, w jaki sposób powinno się to robić.

Czytaj dalej

Blat granitowy do kuchni – dlaczego warto?

Blat kuchenny często ulega zachlapaniom, jest też narażony na zarysowania i kontakt z gorącymi naczyniami. Dlatego, urządzając kuchnię, warto postawić na wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury materiały. Doskonałym wyborem są blaty granitowe – nie tylko odznaczają się solidnością, ale zachwycają też pięknym wyglądem.

Czytaj dalej