Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube

Blog

Blog

Jak czyścić nagrobek z granitu?

Nowoczesne nagrobki z granitu wyróżniają się trwałością i eleganckim wyglądem. Aby jak najdłużej zachowały swoje walory wizualne, trzeba jednak zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W artykule podpowiadamy, w jaki sposób o nie dbać.

Czytaj dalej

Czy warto zrobić projekt nagrobka?

Różnorodność materiałów i wzorów sprawia, że bez trudu można wybrać nagrobek dostosowany do swoich preferencji. Firmy kamieniarskie udostępniają katalogi z gotowymi koncepcjami, jednak wiele osób decyduje się na indywidualne projekty. W artykule wyjaśniamy, jakie są korzyści takiego rozwiązania.

Czytaj dalej

Co wyróżnia nowoczesne nagrobki?

Nagrobek powinien prezentować się estetycznie, a jednocześnie odznaczać się trwałością. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne nagrobki, a nie ich tradycyjne odpowiedniki. W artykule wyjaśniamy, jakie są ich główne zalety.

Czytaj dalej

Wybór nagrobka – na co zwrócić uwagę?

Trwałość, wysoka wytrzymałość i estetyczny wygląd – tym powinien odznaczać się nagrobek. Jak to jednak osiągnąć? W artykule podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru nagrobka, by okazał się inwestycją na długie lata.

Czytaj dalej

Jakie są zalety cięcia płytek wodą?

Metodę cięcia płytek wodą można stosować do takich materiałów jak ceramika, gres, terakota czy kamień. Ta nowoczesne technologia polega na wycinaniu kształtów w różnych tworzywach przy użyciu wysokiego ciśnienia wody. Daje to niezwykłe efekty, co przekłada się na rosnąca popularność tej metody. Jakie wynikają z niej korzyści?

Czytaj dalej

WaterJet – kiedy zdecydować się na cięcie wodą?

WaterJet, czyli cięcie wodą, sprawdza się w przypadku ceramiki, gresu, metalu, szkła, kamienia, gumy i wielu innych tworzyw sztucznych. Niekiedy ta innowacyjna technologia daje znacznie lepsze efekty niż metody tradycyjne– w artykule wyjaśniamy, kiedy i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Czytaj dalej