Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube

Blog

Blog

Połysk czy mat – jaki blat kuchenny będzie lepszy?

Połysk czy mat – jaki blat kuchenny będzie lepszy? Wybór idealnego blatu kuchennego może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy na rynku dostępne są różnorodne materiały i wykończenia.

Czytaj dalej

Posadzka z kamienia – od czego zależy jej trwałość?

Posadzki kamienne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze względu na swoją niezwykłą trwałość, elegancję oraz naturalne piękno. Wybierając posadzkę z kamienia, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wpływają na jej trwałość i estetykę. Istotnym aspektem jest jakość kamienia. Nie każdy kamień nadaje się na posadzkę. Różnice w strukturze, zawartości minerałów czy porowatości wpływają na jego wytrzymałość i trwałość. Najczęściej wybierane są posadzki i schody granitowe.

Czytaj dalej

Na czym polega renowacja nagrobka?

Renowacja nagrobka to proces, który ma na celu przywrócenie jego pierwotnego wyglądu, estetyki oraz trwałości. Nagrobki są narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, wiatr czy promieniowanie słoneczne, które powodują ich stopniowe niszczenie i utratę walorów estetycznych. Dlatego też konieczne jest przeprowadzenie renowacji, aby zachować wartość historyczną i kulturową tych cennych zabytków.

Czytaj dalej

Z czego wykonuje się blaty konglomeratowe?

Blaty konglomeratowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie w polskich domach, ze względu na swoją trwałość, estetykę i różnorodność zastosowań. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego blatu, warto poznać technologię jego produkcji oraz materiały, z których jest wykonany.

Czytaj dalej

Posadzka ceramiczna czy z kamienia naturalnego?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących remont lub budowę domu. Oba materiały mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ich właściwościom, aby podjąć właściwą decyzję.

Czytaj dalej

Blaty konglomeratowe – jak je czyścić?

Blaty konglomeratowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie do kuchni i łazienek, ze względu na ich trwałość, estetykę oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Wykonane z mieszanki naturalnych minerałów i żywic, cechują się odpornością na wysokie temperatury, wilgoć i zarysowania. Aby jednak zachować ich piękno i funkcjonalność przez długie lata, warto poznać właściwe metody czyszczenia i pielęgnacji.

Czytaj dalej