Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube
meble i blaty w kuchni

Blaty konglomeratowe – jak je czyścić?


Blaty konglomeratowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie do kuchni i łazienek, ze względu na ich trwałość, estetykę oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Wykonane z mieszanki naturalnych minerałów i żywic, cechują się odpornością na wysokie temperatury, wilgoć i zarysowania. Aby jednak zachować ich piękno i funkcjonalność przez długie lata, warto poznać właściwe metody czyszczenia i pielęgnacji.

Czyszczenie na co dzień

Codzienna pielęgnacja blatów konglomeratowych nie wymaga stosowania specjalistycznych środków czyszczących ani skomplikowanych technik. Wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką z mikrofibry, która doskonale zbiera kurz i zanieczyszczenia. Jeśli na blacie pojawią się plamy lub osad, można użyć delikatnego detergentu lub mydła w płynie rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Po umyciu blat należy przetrzeć suchą szmatką, aby uniknąć powstawania smug.

Usuwanie trudnych plam

Mimo że blaty konglomeratowe są odporne na plamy, mogą zdarzyć się sytuacje, gdy trudne do usunięcia zabrudzenia pojawią się na powierzchni. W takim przypadku warto sięgnąć po specjalistyczne środki przeznaczone do czyszczenia konglomeratu, które są dostępne w sklepach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Należy jednak zachować ostrożność i unikać stosowania agresywnych środków czyszczących, które mogą uszkodzić strukturę materiału.

W przypadku plam z tłuszczu można spróbować delikatnie przetrzeć powierzchnię suchą ściereczką, a następnie użyć ciepłej wody z mydłem. Jeśli to nie pomoże, można zastosować specjalistyczny środek do usuwania tłuszczu, który nie zawiera alkoholu ani innych substancji żrących.

Dbając o codzienną pielęgnację i stosując się do powyższych porad, blaty konglomeratowe będą prezentować się estetycznie i funkcjonalnie przez wiele lat. Warto więc inwestować w ten trwały i elegancki materiał, który z pewnością doda szyku każdej kuchni czy łazience.

Wróć