Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube
nagrobki

Co wyróżnia nowoczesne nagrobki?


Nagrobek powinien prezentować się estetycznie, a jednocześnie odznaczać się trwałością. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne nagrobki, a nie ich tradycyjne odpowiedniki. W artykule wyjaśniamy, jakie są ich główne zalety.

Czym różnią się nagrobki nowoczesne od tradycyjnych?

Tradycyjne nagrobki są do siebie bardzo podobne. Tworzone głównie w odcieniach szarości czy czerni zwykle składają się z poziomej płyty nagrobnej oraz pionowej, na której umieszczony jest tekst. Jeśli chodzi o materiał, w przeszłości dużą popularnością cieszyło się lastryko, czyli połączenie cementu i kruszywa kamiennego.

Tymczasem nowoczesne nagrobki wyróżniają się niebanalną formą i kształtami, a także wizualną lekkością. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możliwe jest wykonanie nagrobka według indywidualnego projektu. Ostre rysy, asymetria, liczne podwyższenia, a może opływowe i delikatne kształty płyt – wszystko zależy od oczekiwań zamawiającego. Nowoczesne nagrobki tworzone są w różnej stylistyce – niekiedy stosuje się niebanalne połączenia kolorystyczne i materiałowe. Rozwój technologiczny sprawił, że na nowoczesnych nagrobkach pojawiają się skomplikowane wzory i napisy.

Dlaczego warto wybrać nagrobek nowoczesny?

Nowoczesne nagrobki zachwycają walorami wizualnymi. To spersonalizowane pomniki pamięci – są doskonałym sposobem na okazanie szacunku zmarłej osobie przez wprowadzenie elementów zgodnych z jej upodobaniami estetycznymi. Nasza firma specjalizuje się w wytwarzaniu jedynych w swoim rodzaju, nowoczesnych nagrobków na zamówienie.

W przypadku nowoczesnych nagrobków szczególną uwagę przykłada się do kwestii ich trwałości. Aby jak najdłużej zachowały nieskazitelny wygląd oraz cechowały się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych zwykle wykonuje się je z granitu.

Wróć