Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube
praca kamieniarza

Czy warto zrobić projekt nagrobka?


Różnorodność materiałów i wzorów sprawia, że bez trudu można wybrać nagrobek dostosowany do swoich preferencji. Firmy kamieniarskie udostępniają katalogi z gotowymi koncepcjami, jednak wiele osób decyduje się na indywidualne projekty. W artykule wyjaśniamy, jakie są korzyści takiego rozwiązania.

Co zawiera projekt nagrobka?

Projekt nagrobka pojedynczego czy też podwójnego tworzony jest zgodnie z wytycznymi zamawiającego. Umożliwia to opracowanie kompleksowej koncepcji, która odzwierciedla indywidualne oczekiwania. Projekty nagrobków uwzględniają m.in.:

  • materiał i kolor nagrobka,
  • kształt i proporcje płyty nagrobkowej,
  • styl liter i cyfr,
  • rzeźby nagrobne,
  • elementy galanterii nagrobnej.

Nasza firma, po zapoznaniu się z oczekiwaniami Klienta, wykonuje wizualizacje obrotowe. Model 3D planowanego nagrobka pokazuje, jaki będzie efekt końcowy. Projekt nagrobka pojedynczego czy podwójnego to więc szansa na stworzenie unikalnego pomnika, który będzie odbiciem prywatnych upodobań estetycznych. Dzięki temu można upamiętnić bliskiego i okazać mu szacunek.

Co wziąć pod uwagę, projektując nagrobek?

Wygląd nagrobka powinien przede wszystkim odzwierciedlać gust i charakter osoby zmarłej. Wykonywane przez nas nagrobki dostępne są w szerokim zakresie kolorów. Można więc dobrać taki, który przypadłby do gustu naszemu bliskiemu. To samo tyczy się także elementów ozdobnych.

Warto pamiętać, że nagrobek to pomnik pamięci. Dlatego trzeba zadbać o to, by jak najdłużej zachował nieskazitelny wygląd. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na materiał. Ze względu na ich trwałość polecamy zwłaszcza nagrobki granitowe. Decydując się na indywidualny projekt nagrobka, zyskuje się możliwość zadbania o elementy, które ułatwią jego pielęgnację i utrzymanie w pięknym stanie. Na wizualizacji można pokazać dodatki tj. wazony i lampiony, które dopełniają całości, tworząc spójny charakter całego nagrobka.

Wróć