Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube
parapet

Dlaczego parapet z granitu to dobry pomysł?


Granit to materiał bardzo twardy i wytrzymały, który odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dzięki temu parapet wykonany z tego kamienia będzie służyć przez wiele lat, nie tracąc na jakości czy estetyce. Ponadto twardość granitu sprawia, że jest to doskonały materiał do wykorzystania na zewnątrz budynków – nawet przy częstym kontakcie z wodą, śniegiem czy lodem.

Granitowe parapety są odporne na działanie promieniowania UV, dzięki czemu nie blakną ani nie tracą koloru pod wpływem słońca. Parapety te są także odporne na zmiany temperatury, wilgoć oraz działanie wody. Dzięki tym cechom parapety granitowe są doskonałym wyborem zarówno do domów jednorodzinnych, jak i biur czy budynków użyteczności publicznej.

Łatwość utrzymania czystości

Parapety granitowe są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale też łatwe w utrzymaniu czystości. Ich gładka powierzchnia sprawia, że łatwo jest się pozbyć kurzu czy innych zanieczyszczeń. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub ściereczką, ewentualnie z użyciem delikatnego detergentu, by przywrócić im pierwotny blask. Ponadto granit jest materiałem nieporowatym, co oznacza, że nie wchłania płynów ani zabrudzeń – dzięki temu parapety te są higieniczne i bezpieczne dla alergików.

Elegancki wygląd

Parapety granitowe charakteryzują się nie tylko praktycznymi właściwościami, ale również eleganckim wyglądem. Szeroka gama kolorów i wzorów sprawia, że można je dostosować do każdego stylu wnętrza – od klasycznego i tradycyjnego, po nowoczesny i minimalistyczny. Granitowe parapety będą doskonale komponować się z różnymi rodzajami materiałów wykończeniowych, takimi jak drewno, cegła czy szkło, dodając wnętrzom szyku i prestiżu.

Wróć