Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube
układanie płytek

Jakie są zalety cięcia płytek wodą?


Metodę cięcia płytek wodą można stosować do takich materiałów jak ceramika, gres, terakota czy kamień. Ta nowoczesne technologia polega na wycinaniu kształtów w różnych tworzywach przy użyciu wysokiego ciśnienia wody. Daje to niezwykłe efekty, co przekłada się na rosnąca popularność tej metody. Jakie wynikają z niej korzyści?

Precyzyjne cięcie płytek wodą – metoda WaterJet

Obróbka płytek wymaga ogromnej precyzji i sporych umiejętności. Wykorzystanie metody WaterJet, czyli cięcia wodą, w porównaniu z tradycyjnymi technikami wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem powstania uszkodzeń mechanicznych. Brak pęknięć, odkształceń i przypalonych krawędzi, za to idealnie gładka powierzchnia i brak zmiany struktury surowca – taki efekt zapewnia cięcie płytek wodą.

Ogromną zaletą tej technologii jest także to, że można zastosować ją do bardzo twardych materiałów i to o szerokim zakresie grubości. Jednocześnie cięcie płytek wodą pozwala na precyzyjne wykonanie nawet wyjątkowo skomplikowanych wzorów, co otwiera ogromne możliwości w zakresie wykańczania wnętrz. Nasza firma specjalizuje się w cięciach prostych, po łuku i pod kątem 45° – gwarantujemy wysoką jakość ciętej krawędzi.

Cięcie płytek wodą, czyli spore oszczędności

Jeśli zdecydujesz się na cięcie WaterJet, wybierzesz jednocześnie spore oszczędności. W porównaniu do technik takich jak cięcie laserem czy plazmą WaterJet generuje mniejsze koszty i wiąże się z minimalną stratą materiału. Co więcej, cięcie płytek wodą wykonuje się o wiele szybciej i sprawniej, co jest szczególnie istotne, jeżeli zależy Ci na czasie.

Warto też podkreślić, że WaterJet to bardzo ekologiczna metoda – podczas cięcia płytek wodą nie powstają żadne szkodliwe opary ani wytwarza się pył. To metoda przyjazna dla środowiska i w pełni bezpieczna dla wykonującej ją osoby.

Wróć