Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube
maszyna do cięcia wodą

WaterJet – kiedy zdecydować się na cięcie wodą?


WaterJet, czyli cięcie wodą, sprawdza się w przypadku ceramiki, gresu, metalu, szkła, kamienia, gumy i wielu innych tworzyw sztucznych. Niekiedy ta innowacyjna technologia daje znacznie lepsze efekty niż metody tradycyjne– w artykule wyjaśniamy, kiedy i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Twarde materiały – wybierz WaterJet

Obróbka materiałów metodą WaterJet to doskonały wybór w przypadku twardych materiałów, takich jak ceramika, beton, stal czy gres. Skoncentrowany strumień wody o odpowiednio ustawionych parametrach jest w stanie bez trudu wykonać precyzyjne cięcie w tego typu tworzywach.

Co więcej, cięcie wodą można stosować w znacznie szerszym zakresie grubości materiałów niż w przypadku techniki plazmowej – nawet do 250 mm. Jeśli więc potrzebujesz przyciąć płytki ceramiczne lub gresowe, warto zdecydować się na tę technologię – nasza firma specjalizuje się w cięciu WaterJet po łuku, prostym i pod kątem 45°.

Cięcie WaterJet, czyli niezwykła precyzja

W porównaniu do tradycyjnych metod obróbki cięcie WaterJet oznacza o wiele większe możliwości wykończenia wnętrza. Chcesz stworzyć wyjątkowo skomplikowany kształt w ceramice czy kamieniu? Cięcie wodą sprawdzi się w takim wypadku o wiele lepiej niż metoda laserowa.

Jednocześnie to rozwiązanie polecane osobom, którym zależy, by powierzchnia materiału była idealnie gładka, bez uszkodzeń, pęknięć czy odkształceń termicznych. Inaczej niż np. technika laserowa metoda WaterJet nie wpływa na strukturę ciętego materiału, dlatego też zapewnia piękny wizualnie efekt.

Cięcie strumieniem wody wiąże się ponadto z niższymi kosztami niż większość tradycyjnych metod obróbki materiałów, a jest przy tym wydajną technologią. Jeżeli zależy Ci na jak najmniejszej stracie materiałów, niewielkich kosztach i szybkim wykonaniu, koniecznie wybierz cięcie WaterJet.

Wróć