Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube
Blaty kuchenne

Wybór blatu kuchennego - czym się kierować?


Blat granitowy, konglomeratowy, marmurowy, z kwarcytu naturalnego – dostępnych jest wiele różnych rodzajów blatów kuchennych. Który będzie najlepszym wyborem? We wpisie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego produktu.

Materiał blatu kuchennego

Estetyczny wygląd to nie wszystko, czego powinno oczekiwać się od blatu kuchennego. Należy pamiętać, że jest to powierzchnia narażona na uszkodzenia mechaniczne, kontakt z gorącymi naczyniami i zachlapania. Z tego też powodu niezwykle istotny jest wybór materiału, z którego będzie wykonany blat kuchenny.

Szczególnie godne polecenia są w tym aspekcie trwałe blaty granitowe. Granit wyróżnia się bowiem doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Wykazuje wysoką odporność na działanie wysokich temperatur, a jakby tego było mało, jedna z jego właściwości to niska nasiąkliwość. Dlatego też nie odkształca się pod wpływem zalania.

Wybierając blat do kuchni, trzeba też wziąć pod uwagę kwestię utrzymania go w czystości. Tutaj również sprawdzają się blaty granitowe, jednak pod tym względem nie ustępują im też blaty z konglomeratu. Mają gładką powierzchnię, co utrudnia osiadanie zanieczyszczeń.

Blat kuchenny a pozostałe elementy wystroju

Podczas zakupu blatu kuchennego nie można zapomnieć o jego walorach wizualnych. Ważne, by tworzył spójną stylistycznie całość z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Dzięki temu powstanie estetyczna przestrzeń, w której przygotowywanie posiłków będzie jeszcze większą przyjemnością.

Jedną z zalet blatów granitowych jest właśnie ich piękny wygląd – nadają elegancji każdemu pomieszczeniu. Występują w najróżniejszych kolorach i wzorach, dlatego bez trudu można dobrać blat odpowiadający swoim prywatnym upodobaniom. Warto także rozważyć blaty z konglomeratu – zachwycają głębią i wysokim połyskiem.

Wróć